Kepekli Saçlara Çözüm Önerileri

yorum yok

Saçlardaki kepek özellikle kış ayarında giyilen koyu renkli giysilerin düşmanıdır. Her ne kadar giysilerimize dökülerek rahatsızlık verse de saç diplerinde de kuruluk ve kasıntıya neden olarak da huzurumuzu kaçırır.. Kepek sorunu önlenebilir seboreik dermatit denilen bir cilt hastalığıdır. Kepek oluşumuna en büyük destek saçı sık yıkmaktan gelir. kepek sorunu olan kişilere önerebileceğim birkaç yöntem ile bu sorununuzu çözmenize destek olabilirim.

Limon;

Sacınızdaki siyah giysi düşmanı olan kepeklerden kurtulabilmenin sırrı limondan geçiyor. yarım limon suyunu kepek sorunu olan bölgeye sürüyoruz. kepekli bölge geniş ise tam bir limon kullanabilirsiniz. limon suyunu sürdüğümüz bölge de hafif yanma olabilir 20 dk bekletip duruluyoruz ve bunu haftada 2 –  3 sefer tekrarlayınız. kısa sürede kepeklerinize veda edeceksiniz.

Sofra tuzu;

Sofralarımızın vazgeçilmezi olan tuzun peeling özelliği sacımızda istemediğimiz kepeklerden kurtulmamıza yardım edecektir. 1 miktar tuzu kepekli bölgeye serperek üzerine masaj uygulayınız. ve sacınızı yıkayınız. hafta da 2-3 sefer tekrarlayınız.

Sirke;

Sirke salatalarımıza verdiği lezzet yanı sıra,  mikrop kırıcı ve bakteri öldürücü olarak da bir çok kadının evinde baş tacı olan bir temizlik ürünüdür. Saçınızı yıkamadan önce saç derinize uygulayacağınız 3 yemek kaşığı sirke ile saç diplerine masaj yapıp 10  dakika bekleyiniz. Saçınızı her zamanki gibi yıkayınız ve en son durulama suyunuza yine 3 yemek kaşığı sirke ekleyiniz. merak etmeyin sacınız kuruduktan sonra sirke kokusu kalmayacaktır.

Yıkamak;

Saçlarınızı çok sık yıkamak da kepek oluşumuna doğrudan davetiye çıkarır. Saçlarınızı daha seyrek zamanlarda ılık su ile yıkayınız. Çok sıcak su ile yıkamanız  saç derinizin  kurumasına ve dolayısı ile kepek oluşumuna da neden olur.

Aspirin;

Saçımızı yıkadığımız hoş kokulu şampuanımızın şişesine koyacağımız, toz haline gelmiş 3 adet aspirin kepeklerden kurtulmamıza yardımcı olacak ve saçlarımızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır.

Sonraki Yazı

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın