Evde Uygulanabilecek 5 Siyah Nokta Maske Önerisi

yorum yok

Artık şikayetçi olduğunuz siyah noktalardan bakım ile kurtulabilirsiniz. Siyak noktaların temizleyecek birkaç maske uygulaması ile olukça ışıl ışıl görünecek cilde sahip olabilirsiniz. Evlerinizde rahatlık ile hazırlayarak cildinize uygulayabileceğiniz bir kaç siyah nokta maskesi önerisini hazırladık.

Vücuttaki cilt yapısında siyah noktalar, oksitlenmiş kirler, ölü hücreler ve sebum burun kısmındaki bölgelerde tıkanmaya neden olmaktadır. Evinizde rahatlıkla hazırlayabileceğiniz maskeler ile bu siyah noktalardan kurtulmanız mümkün.

Uygulanacak siyah nokta maskesi 1

3 yemek kaşığı yoğurdu bir kap içerisine alıyoruz. İçerisine yarım limon suyu ekledikten sonra iyice karıştırılmasını yaparak cilde sürüyoruz. 10 ile 15 dakika süre kadar kuruması için bekliyoruz. Daha sonra cildimizi yıkayarak duruluyoruz.

Uygulanacak siyah nokta maskesi 2

1 yemek kaşığı karbonat içerisine biraz su ilave ederek hamur kıvamına getiriyoruz. Siyah noktaların yer aldığı bölgelere masaj yapar gibi peeling uyguluyoruz.

Uygulanacak siyah nokta maskesi 3

1 adet yumurtanın akı alınmasından sonra yarım limon su ilave ediyoruz. Küçük bir tencere içerisinde bir dakika süre boyunca ısıtıyoruz. Yüzümüze bu karışımı uyguladıktan sonra 10 ile 12 dakika kadar bekliyoruz. Daha sonra cildimizi yıkayarak duruluyoruz.

Uygulanacak siyah nokta maskesi 4

Özellikle belirtmek gerekir ise yağlı bir cilde sahip olan kişiler, kil maskesi uygulamasını tercih etmelerini tavsiye ediyoruz. 2 yemek kaşığı kil içerisine su ilave ederek karıştırıyoruz. Elde edilen karışımı siyah noktaların yer aldığı bölgeler hariç yüzün diğer kalan kısmına uyguluyoruz. Maske uygulanmasından 10 dakika sonrasında cilt katılaşacak ve gerilme yapacaktır. Bol su yardımı ile cildinizi yıkadıktan sonra nemlendirici krem sürüyoruz.

Uygulanacak siyah nokta maskesi 5

1 tatlı kaşığı bal içerisine yarım tatlı kaşığı süt ilave ediyoruz. Bir tencere içerisinde kısık ateşte bir süre ısıtıyoruz. Daha sonra siyah noktaların yoğun şekilde olduğu bölgelere uyguluyoruz. Maske uygulaması yapılan bölgelere makyaj temizleme pamuklarından yapıştırıyoruz. Maskenin kuruması için 15 ile 20 dakika kadar beklenmesinin ardından pamukları tekrar alarak cildi bol su ile yıkayarak duruluyoruz.

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın