Kilo Vermeyi Sağlayan 5 Besin

yorum yok

Uzman diyetisyenler tarafından kilo ile savaş içerisinde olan 5 besin hakkında bilgi verildi.

Yaz sezonuna girilmesiyle birlikte şüphesiz hemen hemen her bayanın kilo sorunu ile karşı karşıya kaldığı bir aşikar. Kışın giyinen kıyafetler ile fazla kilolar saklana bilirken yazın bu durumun ortadan tamamen kalkmasından dolayı birde üstüne plajlarda bikini giyilmek istenince daha belirgin bir şekilde bu kilo sorunu ortaya çıkıyor. Fit bir vücuda sahip olmak ve özgür bir şekilde giyinebilmek için fazla kilolara veda etmeniz gerekiyor. Kilo vermenize yardımı olacak 6 besin hakkında uzmanlar tarafından açıklama yapıldı.

Pancar ; A, B, C ve P vitaminleri açısından oldukça zengin konumda olan kırmızı pancar, içermiş olduğu bileşimler ile radyoaktif bir eleman görevi yürüterek rubidyumun sindirim üzerinde olumlu derecede bir etkisi bulunmaktadır. Kırmızı pancar içermiş olduğu diğer demir, bakır, fosfor, potasyum, kalsiyum, magnezyum, çinko, brom ve manganez de yer almaktadır.

kilo-verdiren-6-besin-7055605

Kaju ; Kaju fıstığı, B1, E vitamini, potasyum,fosfor ve magnezyum mineralleri bakımından oldukça zenginliğe sahiptir. Doğru orantıda alınması durumunda kilo alınması durumunun tam aksi yönünde yağ yakıcı özelliği ile kilo verdirme özelliğine sahip bir besindir.

kilo-verdiren-6-besin-7055607

Chia Tohumu ; İçermiş olduğu yağ, protein, omega 3 ve lif bakımından zenginliğe sahiptir. Diğer yandan omega 3 açısından ise en zengin besin kaynağı diyebiliriz. Tüketilmesi durumunda tokluk hissi vereceği için zayıflamaya yardımcı bir besindir.

kilo-verdiren-6-besin-7055608

Nohut; içermiş olduğu A, C, K, B6, B12 ve E vitaminleri açısından zengin besindir. Özellikle belirtmek gerekir ise A vitamini açısından zenginliğe sahiptir. Lif oranı yüksek olmasından dolayı tokluk hissiyatını artırır. Böylelikle fazla kiloların düşmanı olacaktır.

kilo-verdiren-6-besin-7055609

Bezelye ; içermiş olduğu C ve K vitaminlerinin yanı sıra folat,lif, manganez ve tiamin açısından oldukça iyi bir besin kaynağıdır. İçermiş olduğu A vitamini, B6 vitamini, fosfor, magnezyum, protein, riboflovin (B2 vitamini) demir, bakır, potasyum ve çinko da mevcuttur. Ayrıca bezelye yavaş sindirime sahip lifleri barındırmaktadır. Kabızlığı önleyerek kalp sağlığına da destek verir. Kan içerisindeki kötü kolesterol seviyesini de ayarlar.

kilo-verdiren-6-besin-7055610

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın