Zayıflamada Etki Gösteren Besinler

yorum yok

Yaşantımızdaki mevsim değişikliği ile birlikte yemede ki alışkanlıklarımıza da dikkatli bir şekilde değiştirmek gerekiyor. Diyetisyen uzmanlar tarafından sağlık bir şekilde fit görünmeyi sağlayacak bazı önerilerden bahsetti.

Tüketimini gerçekleştireceğiniz besinlerde kan şekerinizi hızlı bir biçimde yükseltecek gıdaların yerine yavaş bir biçimde yükseltecek glisemik indeksi düşük besinlerin tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Ayrıca kan şekerini hızlı bir şekilde yükselterek ve çok hızlı bir şekilde düşürmekte olan basit karbonhidratlı gıdalar yerine kuru bakliyat, ekmek ve bulgur gibi glisemik indeksi düşün olan besinleri tüketimi yapılmalıdır.

Glisemik indeksi düşük olan besinlerde insülün direncinde düzenleme yaptığı için tio 2 diyabet ve kalp damar hastalıklarına yakalanma riskini azaltıyor. Böylelikle zayıflamada da yardımcı olmuş oluyor. İlkbahar ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte ülkemizdeki güzel geçen havalardan faydalanarak sahil, ormanlık alan gibi bölgelere atarak gerekli hormon düzeninizi sağlayarak yapacağınız tempolu yürüyüşler ile günde en az ortalama 350 kaloriyi atmış olursunuz.

1 su bardağı kefir, 1 tatlı kaşığı bal, 1 çay kaşığı zerdeçal ve 10 iç bademi blenderda çekerek ikindi arasındaki ara öğünde tüketimini yapın. Böylelikle hem tok kalmış olacaksınız hemde probiyotikler ve çinkonun sayesinde bağışıklık sisteminize güç katacaksınız.

  1.   zayiflatan-en-etkili-5-sebze-6942467

Gün içerisinde gerek kahvaltıda olsun gerek ise ara öğünlerinizde olsun içerik açısından protein fazla bulunan besinleri tüketerek, hem kendinizi formda kalmasını sağlayarak ve tok hissederek metabolizmanıza hız katabilirsiniz.

zayiflatan-en-etkili-5-sebze-6942465

Bol şekilde su tüketmek kanımızı temizler ve zindelik verir. Çalışma yaptığınız masanızda, aracınızda, yürüyüşe çıkmış olduğunuz da mutlak suret ile yanınızda su bulundurmalısınız. Gazlı ve asit içermiş olan içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Günde en az ortalama 2,5- 3 litre su tüketimine özen gösterin.

zayiflatan-en-etkili-5-sebze-6942463

Kasların gelişmesine yardımcı olan yeşil fasulye, yağ yakımına destek verir ve sindirim sistemini belirli bir düzene sokar. Kanser, kalp hastalıkları ve obozite gibi hastalıklara karşı savaş verir. Ayrıca yüksek tansiyon şikayeti olan hastalar için de birebir ilaç konumundadır.

zayiflatan-en-etkili-5-sebze-6942478

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın