Kilo Almak İçin 7 Ayrı izlenecek Yol

yorum yok

Kilo alamamaktan şikayetçi durumdaysanız, bu önerilerimizi dikkate alarak gerekli ideal kilonuza kavuşabilirsiniz.  İşte yapılmakta olan 7 yanlış ile kilo alamayanlar için tavsiyelerimiz sizlerle.

Kilo almak istiyorsanız aşağıda yer alan önerilerimizi dikkate almanızı tavsiye ediyoruz.

kilo-almak-isteyenlere-7-oneri-6974927

1- Sabahları yapılacak kahvaltıyı önemsememek ve geçiştirmek :

Mutlak suret ile her sabah kahvaltınızı düzenli bir şekilde yapmalısınız. Ayrıca bu kahvaltıyı daha erken bir saatte yapılması durumunda ideal kilonuza ulaşmanızı daha kolay sağlayacaktır.

2- Ara öğünlerde atıştırma yapmak :

Süreli olarak ara öğünlerde taştırma yaparsanız, ana öğünlerdeki yiyecekler tam sindirilmeden yeniden sindirim sistemi çalışacağı için gerekli olan proteinleri vücudunuz almamış olur.

3 – Öğünlerde fazla ekmek tüketimi yapmak:

Ekmek çok tüketilmesi durumunda yemeklerin içerisindeki bulunan yağ ve proteinlerin sindirimini engelleyici unsurdur. Bunun yanı sıra bağırsaklara bozulmaya yol açarak mantar üremesine destek verir.

4 – Öğün yemeklerini geçiştirme yapmak:

Aslında en önemli olan gerekli protein ve yağları alabileceğimiz olan öğün öğlendir. Bu öğündeki yemeği geçiştirmek kilo almanızı engelleyerek vücut yapılarınız ideal ölçülerine ulaşamaz.

5 – hamur işi ve tatlı gıdaları fazla tüketmek :

Hamur içi ve tatlı olan gıdalarda gün içerisindeki enerji ihtiyacını karşılayacak karbonhidrat bulunmaktadır. Olası fazla tüketimi yapılacak hamur işi ve tatlı gıdalar sindirim sisteminin tembelleşmesine yol açacaktır. Bedeniniz tekrar yapılı bir hale gelebilmesi için gerekli olan protein ve yağları sindirim yapamaz. Bundan dolayı kilo almayı istiyorsanız bilinenin tersine hamur işi ve tatlı gıdalardan uzak durmanız gereklidir.

6 – Akşam öğünlerini meyve ve salata ile geçiştirmek :

Akşam öğünlerini salata ve meyve yiyerek geçiştirme yaparsanız kesinlikle kilo almayı unutmanız gerekir. Çünkü çiğ olan bu gıdalar sindirilmesi oldukça zor olduğu için geceleri rahat uyku çekilmesine engel teşkil eder. Bundan dolayıda vücut yapılanmasında gerekli hormonlar salgılanamaz.

7 – Gece geç saatlere kadar uyumamayı tercih etmek :

Şunu çok iyi bilmelisiniz ki geceleri 23:00 ile 02:00 saatleri arasında uyumayı tercih etmiyorsanız kilo almanız imkansızdır. İdeal kilonun alınması için geceleri yapılandırma sağlayan saatlerin içerisine uykuda olmalısınız.

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın