Masaüstü Bilgisayardan Kablosuz Ağa Bağlanmak

yorum yok

Wi-Fi her geçen gün ile birlikte artık daha yaygın bir kullanım alanına sahip oluyor. Günümüzde sıklıkla kullandığımız akıllı telefon ve tabletlerin de Wi-Fi’nin bu kadar büyük ölçekte yayılmasında oldukça büyük bir payı bulunuyor. Artık yeni nesil üretim masaüstü bilgisayarların büyük bir çoğunluğu orijinalinden içerisinde bir Wi-Fi Adaptörü ile birlikte geliyor fakat ya siz eski bir bilgisayara sahipseniz ve böyle bir adaptöre bilgisayarınız sahip değilse neler yapabilirsiniz?

USB Wi-Fi Adaptörü Kullanın

Böylesi bir durum için en kolay tercih edebileceğiniz çözüm yöntemi kendinize USB Wi-Fi adaptörü edinmekten geçiyor. USB Wi-Fi Adaptörleri sayesinde bilgisayarınıza bağladığınız bu minik USB ile birlikte masaüstü bilgisayarlara da artık Wi-Fi özelliği kazandırabilmek mümkün. Özellikle bilgisayarınızın kapladığı kablo alanından şikayet ediyorsanız veya komşunuz ile aynı interneti paylaşıyorsanız artık eskisi gibi masaüstü bir bilgisayar kullanıcısı olduğunuz için eziyet çekmenize böylece gerek kalmamış oluyor.

Zaten satın alacağınız kabloya vereceğiniz ücret ve bu kabloyu evin binbir türlü yerinden dolandırdığınızda evin içerisinde çıkacak huzursuzlukları hesaba kattığımız taktirde emin olun bu yöntem çok daha masrafsız olacaktır. Günümüzde artık bu adaptörleri 20 TL’den başlayan fiyatlarla dahi satın alabilmek mümkün hale gelmiş durumda. Yani, iyisi mi kablo derdi ile hiçte uğraşmaya gerek yok.

Bilgisayarınıza bir Wi-Fi Kartı Ekleyin

Masaüstü bilgisayarınıza şayet yukarıda yer alan yöntemi uygulayarak Wi-Fi özelliği kazandırmak istemeyenlerdenseniz, bu işin altından kalkmanızın bir yolu daha bulunuyor. Geleneksel yöntemlerden biri olarak tanımlayabileceğimiz bu yöntemde bilgisayarınızın PCI veya PCI mini slotlarını kullanarak bilgisayarınıza bir Wi-Fi kartı takmanız gerekiyor. Şayet masaüstü bilgisayarınız toplama bir bilgisayar ise veya bilgisayarınızın içini açma konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir model kullanıyorsanız bu yöntemin de hala kullanılabilirliği var.

Bu yöntem için de yine aşağı yukarı yukarıda bahsettiğimiz yöntem kadarlık bir harcama tutarını gözden çıkartmanız gerekecek. Diğer yönteme göre bu yöntemin de pek artısı bulunmadığının altını çizmek gerekiyor. Ancak özellikle yüksek kaliteli bir Wi-Fi kartına sahip olabilirseniz bu yöntem daha iyi bir internet hızına sahip olmanız açısından size fazlasıyla yardımcı olacaktır.

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın