Yağ Yakan Yiyecekler Nelerdir?

yorum yok

Her şey yapıyorum ama bir türlü kilo veremiyorum diyenlerimiz vardır. Her şeyi doğru yaptığımızı düşünsek de bir yerlerde yanlışlık yapıyoruz demektir. Spor yapsak da beslenme şeklimizi düzeltmediğimiz sürece kilo vermede zorluk çekeriz. Beslenme şeklimiz birçok şeyin nedenidir. Ne yersek oyuz aslında. Kilo verdiren besinler vardır. Bunların neler olduğundan biraz söz edelim.

Yağ yakan bazı bitki çayları vardır. Bu çaylar doğru şekilde tüketildiğinde kilo vermemize ve formda kalmamıza yardımcı olacaktır. Çoğumuzun bildiği bitki çayı yeşil çaydır. Yeşil çay antiseptik özelliği vardır. Mikrop kırıcı özelliği vardır. Toksinleri atmada yardımcıdır ve bağışıklık sistemini destekleyicidir. Günde iki fincan yeşil çay içmek doğaldır. Fazlası vücuda zarar verebilir.

Yağsız süt protein kaynağı olarak çok zengindir. Sabahları bir bardak yağsız süt içilirse hem protein ihtiyacımızı karşılayacaktır hem de bizi bir süre tok tutacaktır.

Adaçayı bir diğer toksin attıran çayımızdır. Adaçayını da günde iki fincan tüketebiliriz. Adaçayı mikrop kırıcıdır. Ağızda mikrop olduğunu düşünüyorsanız adaçayıyla gargara yapmak faydalı olacaktır.

Soğan ve sarımsak doğal antibiyotiktir. Soğan ve sarımsağı oldukça tüketmeye çalışalım. Soğan ve sarımsağı yemeklerimizde kullanmaya çalışalım.

Yağ yakan yiyecekler arasında lahanayı söyleyebilirsiniz. Zayıflamak isteyenlerin lahana çorbasından faydalandığını duymuşsunuzdur. Lahana yağ yakmada oldukça etkilidir. Toksinleri atmaya yardımcıdır. Lahana çorbası bir süre kullanılmalı daha sonra bırakılmalıdır. Kronik bazı hastalıklarınız varsa mutlaka doktora danışın ondan sonra lahana kürünü yapın. Lahana çorbası ara öğünlere yenebilir. Bir litre suyun içine birkaç yaprak lahana, yarım demet maydanoz, zerdeçal ekleyin. Kaynadıktan sonra blenderden geçirip için.

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın