Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

yorum yok

Güzel ve bakımlı uzun saçlara sahip olmak için, saçlarınıza özen göstermeli, emek harcamalı ve yatırım yapmalısınız. Günlük, haftalık ve aylık bakımlarla, aynı anda hem uzun hem de sağlıklı saçlara sahip olmak mümkün. Peki, uzun saç bakımı nasıl yapılır? İşte 6 adımda günlük ve haftalık saç bakımı…

1.ADIM 

gunluk-sac-bakimi-nasil-olmalidir

Başlangıç için saç tellerinize gereken önemi göstermeniz gerekiyor. Çünkü sağlıklı saçlar, sağlıklı saç tellerinden geliyor. Güçlü saçlara sahip olmak için, her duşa girdiğinizde mutlaka saçlarınızı güçlendirecek ve yoğun bir bakım sağlayacak bir şampuan kullanın. Şampuan sonrasında saç kremi kullanarak da günlük bakımınızı tamamlayın. Bunun yanında saçlarınızı kaliteli bir tarakla düzenli olarak taramanız da oldukça önemli.

2.ADIM

gunluk-sac-bakim-onerileri

Her gün duş alanlardan mısınız? Temizliğinize özen gösterdiğinizi biliyoruz ancak her gün şampuan kullanmanızı önermiyoruz. Gün aşırı şampuan kullanmanız daha doğru olacak. Saçlarınıza direnç kazandırmak için saç tellerinizi güçlendirecek bir ürün arıyorsanız; bizim önerimiz; Nutri-Omega.

3.ADIM

arginine-direnc-x3-kullananlar

Saçlarınıza direnç kazandırmak ve daha hızlı, daha sağlıklı bir şekilde uzamalarını sağlamak için, saç tellerini yapılandırıcı bir protein olan arginine içerikli bir şampuan tercih edin. Arginine Direnç X3 şampuan bu konuda oldukça başarılı. Yıpranmış saçları yapılandırarak direnç kazandıran bu şampuan, saçlarınızın güçlü bir şekilde uzamasını sağlıyor.

4. ADIM

sac-masaji-nasil-yapilir

Saç tellerinize ve saç uçlarınıza gösterdiğiniz özeni saç derinize de gösterin. Sabahları aldığınız duş sırasında, saçınızı şampuanlarken, parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparak, bölgedeki kan dolaşımını hızlandırır. Bunu alışkanlık haline getirdiğinizde, saç derinizin sağlığını desteklemiş olursunuz.

5. ADIM

kuru-sampuan-kullananlar

Saçlarınızın da temizliğe ihtiyacı var. Kuru şampuan şu sıralar favorilerinizden biri olabilir ancak bu ürünü normal şampuanların yerine kullanmaya başladığınızda birçok sorun ortaya çıkabilir. Normal, besleyici bir şampuanın yaptığı bakımı, bu tarz kuru şampuanlar yapamaz. Aceleniz olduğu zamanlar dışında, kuru şampuan yerine normal şampuanları tercih etmenizi tavsiye ediyoruz.

6. ADIM 

uzun-sac-bakimi-nasil-olmalidir

Günlük bakımın yanı sıra, haftalık bakım da saçlarınız için oldukça önemli. Bunun için saç maskelerinden ve doğal yağlardan yardım almayı ihmal etmeyin. Argan yağı, badem yağı ve organik zeytinyağı gibi yağlar bu konuda oldukça başarılı. Kuruyan saç tellerini onarmada ve nemlendirmede bu yağları tercih edebilirsiniz. Duşa girmeden 20 dakika önce saçlarınızı bu yağlardan biri ile masaj yaparak, haftalık saç bakımınızı tamamlayabilirsiniz.

Sonraki Yazı

Henüz yorum yok, ilk yorumu siz yapın!

Bir Cevap Yazın