Apple Watch Uygulaması Nasıl Silinir?

1 yorum

Apple, 9 Mart etkinliğinden hemen sonra iPhone, iPad ve iPod Touch kullanıcıları için yeni işletim sistemi sürümü olan iOS 8.2 sürümünü yayınladı. Yeni işletim sistemi sürümü ile birlikte hem birçok bug ortadan kaldırıldı hem de yeni geliştirmeler sunuldu. Cihazınızı eğer iOS 8.2 sürümüne güncellediyseniz yakın zaman içerisinde satışa çıkacak olan Apple Watch için de bir uygulama geldiğini göreceksinizdir. Eğer Apple Watch sahibi olmak istiyorsanız bu uygulama elbette harika fakat böyle bir niyetiniz yoksa bu uygulama daha uzunca bir süre ekranınızda yer kaplamaya devam edecek demektir.

Peki, Apple Watch ve Apple’ın bize orijinal olarak sunduğu diğer uygulamaları cihazımız üzerinden nasıl kaldırabiliriz? Aslında Apple’ın sundukları gereği normal şartlarda bu uygulamaları kaldırabilmemiz mümkün değil. Yine de bazı önemli sistem hatalarını kullanarak Apple’ın size zorunlu olarak sunduğu uygulamaları kaldırabilirsiniz.

Apple Orijinal Uygulamalarını Nasıl Kaldırabiliriz?

Birinci yöntemin oldukça basit ve son derece kullanışlı bir yöntemdir. İlk önce cihazınızın ilk sayfasının tamamen ikonlarla full dolu olduğundan emin olun. Daha sonra Apple Watch uygulamasının ikinci sayfanızda bulunduğundan emin olun. Daha sonra ilk sayfaya gelip herhangi bir uygulamanın üzerine basılı tutarak düzeleme modunu etkin hale getirin. Uygulama simgeleri sallanmaya başladığı anda ikinci sayfaya geçiş yapın ve Apple Watch uygulamasını tutarak, birinci sayfadan altta yer alan bir uygulamanın üzerine bırakarak klasör haline getirin. Daha sonra tekrar düzenleme modunu aktif hale getirip Apple Watch uygulamasını klasörden dışarı çıkartıp Dock menüsünün üzerine atın. Apple Watch simgesinin cihazınızdan kalktığını göreceksiniz.

Aynı işlemi sadece Apple Watch değil tüm uygulamalar için kullanabilirsiniz. Elbette bu simgeler ortadan kalktığında cihazınızdan tamamen silindiği anlamına gelmiyor. Simgeleri kaldırdıktan sonra tekrardan cihazınıza geri dönmesi için ise cihazınızı yeniden başlatmanız gerekiyor. Eğer cihazınızı sıklıkla yeniden başlatmıyorsanız, bu hile oldukça işinize yarayabilir.

 

Bir yorum var

Bir Cevap Yazın