Yağlı Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

1 yorum

Günlük hayatımızda aynanın karşısındaki vaktimizi çoğunlukla saçlarımız için harcarız. Saçlar özellikle bayanlar için en önemli aksesuarlarıdır. Bu nedenle saç bakımını aksatmadan yapmak gerekir. Çünkü yıpranmış ve yağlanmış olan saçlar çoğu zaman bizi zor durumda bırakır.

(bkz: Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır?)

Saç yağlanması kadın erkek ayırmaksızın herkes tarafından yaşanan bir cilt problemidir.

Sık yağlanma çoğunlukla uzun saçlı kişilerde dikkatleri çeken kısa saçlı kişilerinde kabusu olmuştur. Yağlı saçlara sahip olan kişiler şampuan konusunda daha dikkatli olmalılar ve iyi bir ürün kullanarak saçları çok kuru bırakmamalılar.

Peki yağlı saçlar için neler yapılmalıdır?

  1. Öncelikle saçlar her gün yıkanırsa yıpranır ve çabuk dökülür. Bunun için saçlarımızı gün aşırı yıkamalıyız.
  2. Şampuan alırken yağlı saçlar göz önüne alınmalı ve sulandırılarak kullanılmalıdır. Böylece saçlar hem daha canlı hem de daha iyi görünecektir.
  3. Gün içinde mutlaka saçlar hava almalı, ayrıca saçınıza uygun bir bakım kremi ile de nemlendirilmelidir. Böylece saçlar parlak ve güzel görünür.
  4. İş stresi ve benzeri koşturmalar da kolay yağlanma yapan etkenlerdir.
  5. Saçınıza sürekli dokunmak da yağlanma yapar. Bakım yapılan saçlara bir süre el değdirmemek de bakımın bir parçasıdır.
  6. Çabuk yağlanan saçlar için doğal ürünler ve maskeler uygulanırsa daha iyi sonuçlar elde edilir. Bu ürünler hakkında bilgi almak için aktarlar veya eczaneler günümüzde bizlere büyük kolaylık sağlayan yerlerdir.
  7. Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın. Serin su saçlarınızın yağlanmasını geciktirecektir.
  8. Eskiden saç bakımı için kil ve kül kullanılıyordu ve başarılı sonuçlar elde ediliyordu. Size bu konuda bir diğer öneri ise zeytinyağı ve sabun. Bu ürünlerin hem fiyatları hem de ulaşımı çok kolay olmaktadır.

Yağlı ve yıpranmış saçlara son vermek artık çok kolay. Yukarıda ki önerilerimizi uygulamanız saçlarınızı daha güçlü bir hale getirecektir.

(bkz: Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır?)

Etiketler

Bir yorum var

Kaynak Gösteren Yazılar

  1. Kuru Saç Bakımı Nasıl Yapılır? | Sarı Kelebek

Bir Cevap Yazın